Poradňa

Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa airbrush líčenie, treba medzi nimi nájdete odpoveď.

 

Je použitie Dinair airbrush make-upu zložité?
Je to veľmi jednoduché. Make-up na pleť doslova nasprejuje. Na stránkach nájdete všetky inštruktážne videá a tipy. Krok za krokom uvidíte, ako nanášať make-up pomocou airbrush metódy. Všetko sa dá bez problémov a jednoducho zvládnuť za pár minút. Odporúčame začať s aplikáciou make-upu a lícenky. Akonáhle sa viac zžijete so svojím airbrushom, môžete vyskúšať aj líčenie očných tieňov, obočie či očných liniek.

 

Ako správne Dinair airbrush make-up použiť?
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nanášajte na čistú pleť. Je vhodné používať hydratačný krém, pretože Dinair airbrush make-up je na báze vody. V prípade, že pod airbrush make-up použijete skôr mastný krém, môže sa životnosť make-upu skrátiť.

 

Nehrozí, že sa dostane pri líčení make-up aj do vlasov alebo na oblečenie?
Určite nie. Airbrush sprejom veľmi presne, takže sa nemusíte obávať znečistenia. Naopak zistíte, že Dinair airbrush make-up sa neotiera a nezanecháva viditeľné stopy na vašom oblečení, tak ako sa to stáva s bežnými make-upy napríklad na golieri košele.

 

Mám používať púder po nanesení Dinair airbrush make-upu?
Nie. Uvidíte, že ďalšie prípravky nie sú potrebné, a to ani na následné korektúry. Dinair airbrush make-up totiž žiadne nevyžaduje. Máme to vyskúšané. :)

 

Ako dlho mi make-up počas dňa vydrží?
Dinair airbrush make-up je veľmi odolný a nestiera sa. V závislosti od typu vašej pokožky vydrží 18 i viac hodín.

 

Neviem, aký odtieň make-upu je vhodný na moju pleť, môžete mi poradiť?
Nebojte sa zlého výberu odtieňa. Tóny a farby odtieňov boli navrhnuté na základe dlhoročných skúseností. Pri výbere airbrush sady stačí zvoliť tón vašej pleti - svetlý alebo strednej a my už vám pošleme ako súčasť airbrush sady zodpovedajúce odtiene make-upu a farieb pre líčenie. Ale možnosti sú nekonečné, pokiaľ ide o vytváranie rôznych ďalších odtieňov. Miešajte rôzne farby make-upov a vytvorte si vlastný obľúbený odtieň. Je to jednoduché, stačí zmiešať pár kvapiek priamo v dávkovacom kalíšku airbrush pištole. Môžete kombinovať rôzne odtiene tak, aby presne zodpovedali tónu vašej pleti. Tento sofistikovaný spôsob bol vyvinutý preto, že tón pleti sa v priebehu roka mení, a vy tak máte možnosť upraviť váš make-up podľa aktuálnej potreby. Dinair ponúka viac ako 300 farieb na výber.

 

Použitie odtieňov farieb
Dinair airbrush farby a odtiene nájdete na e-shope zoskupené podľa toho, na čo sa najčastejšie používajú (make-upy, tvárenky, očné tiene). Tým ale nedefinujeme ich použitie, je to len východiskový bod pre vaše zorientovanie. Napríklad farba mejkapu by mohla byť použitá ako očný tieň alebo tvárenka. Buďte kreatívny!

 

 

Aké farby môžem miešať?
Môžete kombinovať a miešať spolu všetky Dinair airbrush farby.

 

Akým spôsobom sa farby miešajú?
Nakvapkajte niekoľko kvapiek vybraných farieb do dávkovacieho kalíška airbrush pištole a vzduchom premiešate farby. Stačí, keď pridržíte (upchá) ústie airbrush pištole, čím zastavíte prúdenie vzduchu z airbrush pištole von a zároveň budete opatrne pohybovať ovládacou páčkou smerom dozadu. To spôsobí návrat vzduchu späť, farby v airbrush kalíšku sa "prebublaním" premiešajú. V okamihu, keď týmto docielite nového odtieňa, môžete začať s nástrekom.

 

 

Môžem týmto make-upom zakryť materskej znamienko?
Dinair airbrush make-up je skvelý na zakrytie ako materských znamienok, tak aj iných kožných problémov. Na zakrytie budete ale skôr potrebovať make-upy z radu Camouflage - Paramedical, ktoré sú viac krycie a vodeodolné. Dokonale zakrývajú napríklad pigmentové škvrny, akné, vitiligo, rosaceu, modriny, jazvy alebo kŕčové žily.

 

Trápi ma akné, môžem napriek tomu používať Dinair airbrush make-up?
Áno! Výhodou Dinair airbrush make-upu je, že vaša pokožka môže voľne dýchať aj cez nalíčenie, preto nijako nezaťažuje problematickú pleť. Make-up na pleti ihneď zasychá, zakryje pupienky, ktoré vydržia takto zakryté bez opráv celý deň.

 

Som alergická, mám citlivú pleť. Bude moja pleť tolerovať Dinair airbrush make-up?
Dinair airbrush make-upy sú veľmi jemné a neobsahujú žiadne oleje, vône a parabény ani silikóny. Spoločnosť Dinair má medzi svojimi zákazníkmi aj ľudí s veľmi citlivou pleťou či nízkou toleranciou a znášanlivosťou bežných make-upov. Všetky make-upy sú tiež testované na Štátnom zdravotnom ústave v Prahe a majú Certifikát o zdravotnej nezávadnosti.

 

Koľko mejkapu budem potrebovať a ako dlho mi fľaštička s make-upom vydrží?
Bude záležať na tom, ako silnú vrstvu make-upu preferujete. Ak máte jednotnú farbu pleti, budete zvyčajne potrebovať 6 kvapiek. V prípade, že potrebujete silnejšie krytie make-upu, spotrebujete asi 8-10 kvapiek. Pre tvárenku, obočie, očné tiene, linky, highlighter stačí 1-2 kvapky. Malá fľaštička mejkapu (tj. 8 ml) obsahuje približne 160 kvapiek mejkapu.

 

Môžem aplikovať na tvár Camouflage i Glamour?
Áno, môžete. Najprv zakryte jazvičky, akné a škvrny make-upom z rady "Camouflage" a následne nastriekajte na celú tvár "Glamour" make-up.

 

 

Na čo mám používať Moist and Dewy?
Tento prípravok je pribalený ku každej airbrush sade, ale dá sa aj samostatne objednať. V prípade, že má vaša pleť tendenciu byť suchá, môžete po nalíčenie aplikovať airbrush nástrekom hydratačný prípravok Moist and Dewy. Dinair airbrush make-upy sú matné a neobsahujú žiadne tuky, ale pridaním jednej kvapky Moist and Dewy vaša pleť získa zhydratovaný i tzv. "Orosený" vzhľad - záleží na množstve aplikovaného prípravku. Použite po nalíčenie make-upom (aj kedykoľvek počas dňa).

 

Mám suchú pleť, je pre mňa Dinair airbrush make-up vhodný?
Áno! Pod make-up použite svoj bežný hydratačný krém alebo ideálne Dinair Podkladovú bázu Perfect Skin a aplikáciu zakončite airbrush nástrekom jednej kvapky hydratačného prípravku Moist and Dewy. Tým dodáte pleti jemný lesk a potrebnú hydratáciu, ktorú si zachová po celý deň.

 

Môžem použiť Dinair® Airbrush make-up každý deň?
Áno, samozrejme! Dokonca čoskoro zistíte, že vaša pleť je deň zo dňa krajšie, a to vďaka tomu, že airbrush make-up necháva vašu pleť voľne dýchať a neupcháva póry.

 

Mám čistiť airbrush pištoľ medzi jednotlivým nanášaním rôznych farieb a odtieňov?
Nie je to nutné. Odporúčame to len v prípade, keď použijete veľmi tmavú farbu a následne sa chystáte použiť farbu svetlú.

  

Ako sa čistí Airbrush pištoľ?
Airbrush pištole sa čistí Dinair čističom a vodou (nemusí byť destilovaná). Dinair Čistiaci roztok je súčasťou každej airbrush sady, ale môžete ho aj samostatne kedykoľvek dokúpiť. Airbrush pištoľ je nutné vyčistiť po každom líčenie, aby nedošlo k zaschnutiu zvyškov pigmentov a následnému upchávaniu airbrush pištole. Čistenie je veľmi rýchle a jednoduché. Pozrite sa na názorná videa.

 

Airbush pištole mi prestala striekať. Čo mám robiť?
Najčastejším dôvodom je zaschnutý mejkap v airbrush pištoľ. Opraviť ju je jednoduché. Pozrite sa na naše videá pre jednoduché čistenie. Zvyknite si po každom líčenie používať Dinair čistiaci systém, ktorý je pribalený ku každej airbrush pištoľ, majte to ako súčasť každodennej údržby, jedine tak udržíte jej optimálnu funkčnosť. Je to jednoduché a nezaberie to veľa času. Ak máte pocit, že ani po vyčistení váš airbrush stále správne nefunguje, kontaktujte náš zákaznícky servis. Radi Vám poradíme.

Môžete tiež využiť možnosť profesionálneho čistenia aj nastavenie airbrush pištole, službu, ktorú ponúkame za 20€. Len ju zašlite na našu adresu a my už sa o váš airbrush postaráme.

Na stránke s návodnými videami tiež nájdete, ako si rozložiť airbrush, vyčistiť a potom znovu správne zostaviť a nastaviť. Neodporúčame vám, aby ste rozkladali svoju airbrush pištoľ, bez toho aby ste videli video.

Je možné tiež namočiť airbrush do vody a tým rozpustiť a odstrániť nahromadený zaschnutý mejkap. Naplňte malú nádobu teplou vodou, upravte množstvo vody tak, aby mohol byť airbrush vo vode ponorený až po kalíšok, kam sa kvapká make-up. Do vody môžete prikvapnúť aj pár kvapiek Dinair čistiaceho roztoku. Na airbrush nasaďte silikónovou zarážku (jedna z dvoch častí Dinair čistiaceho systému) pre zaistenie ovládacej páčky v plne otvorenej polohe. Vložte airbrush do nádoby s vodou tak, aby sa dostala voda do kalíška airbrush pištole. V tejto polohe môže zostať až do ďalšieho použitia.

Späť do obchodu